7 کاری که میتوان با کارت هدیه (Gift Card) ارزی و ریالی انجام داد!

کارت هدیه دلاری و ارزی

با توجه به تحریم های بانکی آمریکا علیه ایران، ایرانیان متاسفانه در پرداخت های ارزی خود مشکلات بسیاری دارند. بسیاری از افراد که پرداخت های ارزی محدودی دارند و یا قصد سفر به خارج از کشور داشته و ترجیح میدهند میزان اندکی پول در کارت بانکی همراه خود داشته باشند، ممکن از کارت هدیه ویزا کارت (Visa Gift Card) استفاده نمایند. اما بسیاری از این کارت ها متاسفانه به طور کامل استفاده نمیشوند و در نهایت تاریخ انقضای آن ها تمام شده و غیر قابل استفاده میشوند.
دانستن اینکه با استفاده از کارت های هدیه (Gift Cards) چه کار هایی را میتوان انجام داد، مانع این میشود که موجودی کارت شما به دلیل گذشت تاریخ انقضا از بین برود و وجه به نفع بانک بلاک شود. در شرایطی که دیگر کارت هدیه بسیاری از بانک ها قابلیت دریافت وجه نقد از دستگاه های خود پرداز را ندارند، این مشکل این روز ها بیشتر هم شده است. بد نیست بدانید که این مشکل را مردم کشور های آمریکا و اروپا هم دارند و سالانه ملیون ها دلار از این روش نصیب بانک ها میگردد!
مطالعه ی موارد این مطلب به شما هم برای استفاده از کارت هدیه های ایرانی هم برای استفاده از کارت هدیه های دلاری و ارزی کمک خواهد نمود.
1. پرداخت قبوض: تقریبا تمام کارت هدیه های ارزی و ریالی، قابلیت پرداخت تمامی قبوض را دارا هستند. میتوانید قبوض مختلف را از طریق کارت های هدیه انجام دهید. برای این کار هم میتوانید از وبسایت بانک صادر کننده کارت خود استفاده نمایید و هم میتوانید از طریق دستگاه های خودپرداز اقدام کنید.
2. فروش کارت هدیه: در سال های اخیر وبسایت هایی شروع به کار کرده اند، که کارت هدیه ی ارزی شما را با قیمت کمتر خریداری کرده و خود از آن استفاده میکنند. این کار هم برای خریدار و هم برای فروشنده سود آور خواهد بود. در حال حاضر متاسفانه وبسایتی برای کارت هدیه های ایرانی فعال نیست. اگر تصمیم به این کار از طریق وبسایت های مختلف دارید، بد نیست قبل از آن با کارشناسان ایرانیکارت مشورت نمایید.
3. به دوستان خود بفروشید: قطعا اگر شما نیازی به کارت هدیه ارزی خود نداشته باشید، بسیاری از دوستان شما و به خصوص دوستان دانشگاهی شما به آن نیازمند خواهند بود. در گروه های دوستی مجازی خود به دوستانتان اطلاع دهید که کارتی با موجودی محدود دارید، و آن را با قیمت کمی کمتر به دوستان خود بفروشید.
4. موجودی کارت خود را فراموش نکنید: بسیاری از ما بعد از استفاده از کارت هدیه ارزی یا ریالی، موجودی باقی مانده ی آن را رها میکنیم و فراموش مینماییم. برای کارت های ارزی، اپلیکیشن هایی مانند GoWallet وجود دارد که میتوانید از آن ها برای دنبال کردن موجودی کارت هدیه های خود استفاده کرده و آن ها را فراموش نکنید. متاسفانه برای کارت های هدیه ایرانی باید خود دست به کار شوید و صفحه ای را در موبایل خود برای یادداشت آن استفاده کنید.
5. ذخیره در موبایل: میتوانید کار هدیه خود را به حساب اپل یا اندورید خود متصل کرده و از موجودی کارت خود برای خرید اپلیکیشن های مختلف یا موسیقی استفاده کنید. حتی اگر 1 دلار هم از موجودی شما مانده باشد، بسیاری از اپلیکشن ها را میابید که قیمت آن ها 1 دلار خواهد بود.
6. امور خیریه: در نهایت اگر استفاده ی خاصی از کارت هدیه دلاری یا ریالی خود نداشتید، میتوانید آن را به خیریه ها بدهید. خیریه های خارجی، قسمتی برای کمک آنلاین در وبسایت خود دارند که میتوانید از آنجا تمام حساب خود را خالی کرده و به این خیریه های کمک کنید. در مورد کارت های هدیه ایرانی میتوانید آن ها را مستقیما به خیریه ها بدهید.
7. هدیه دهید: اگر کارت هدیه ای دریافت میکنید ولی اهل کارت هدیه نیستید و حوصله ی زحمات آن را ندارید، آن ها را قبل از هر استفاده ای به دوست دیگری هدیه دهید!
نقد کردن موجودی گیفت کارت های ویزا کارت و غیره در ایران مشکلات زیادی را در پی دارد. برای دریافت پاسخ سوالات خود، میتوانید به وبسایت ما، ایرانیکارت مراجعه کرده و با کارشناسان ما تماس بگیرید.

1 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *