مسترکارت چیست؟

مستر کارت چیست؟
مستر کارت چه کار میکند؟

مستر کارت چیست؟

احتمالا بار ها در اخبار و یا در میان دوستانتان، کلمه ی مستر کارت به گوشتان خورده و برایتان این سوال پیش آمده است که مستر کارت چیست؟ اگر کمی جستجو کرده باشید، ممکن است نه تنها به جواب دقیقی نرسیده باشید بلکه سردرگم تر هم شده باشید. در این مطلب تلاش نمودیم به صورت خلاصه و مرحله به مرحله به شما معنای دقیق مستر کارت را منتقل نماییم و پاسخ شما را به بهترین نحو ارائه دهیم.

حتما شما هم یک یا چند کارت بانکی دارید. اگر به کارت های بانکی خود نگاه کنید، جدای از طراحی خاص آن و نام و علامت بانک شما، یک لوگوی آبی رنگ را مشترکا در تمام آن ها مشاهده میکنید که لوگوی شبکه ی “شتاب” است. شتاب در واقع شبکه تبادل اطلاعات بانکی است. به این معنی که اطلاعات میان بانک های مختلف را هماهنگ کرده و این امکان را برای شما فراهم میکند که شما حتی از بانکی که صادر کننده کارت شما نیست، خدمات دریافت کنید. اگر بخواهیم با یک مثال روشن تر کنیم، اینگونه میگوییم که شما با کارت بانک تجارت خود به طور مثال از دستگاه خودپرداز بانک ملت وجه دریافت میکنید و فعالیت شبکه شتاب این است که این هماهنگی میان بانک ها و مشتری را سامان دهد. اما این شبکه “شتاب” شبکه ای ملی است که تنها در ایران فعال است. به دلیل تحریم های بانکی علیه ایران، شبکه های تبادل بانکی بین المللی در ایران فعالیت ندارند. در حقیقت پشتیبانی شبکه تبادل بانکی کارت های بانکی مردم دنیا اغلب ملی نبوده و بین المللی است. یعنی فردی که از بانک محله ی خود کارت دریافت کرده، از آن کارت در سراسر دنیا میتواند استفاده کند و یا در تمام وبسایت های خارجی به راحتی خرید کند و …. .

یکی از مشهور ترین شبکه های تبادل اطلاعات بانکی در دنیا، مستر کارت است. مستر کارت یک کمپانی بسیار مشهور و معتبر در دنیا است که هماهنگی کننده ی بسیاری از کارت های بانکی در جهان است. به این معنی که چنانچه شما از بانکی مستر کارت دریافت نمایید، میتوانید با خیال آسوده در تمامی کشور هایی که به آن ها سفر میکنید از کارت خود استفاده نمایید، از اینترنت خرید های مختلف کنید و …. .

با این توضیحات شما تا حد زیادی متوجه معنای مستر کارت شدید. اما احتمالا خواندن این مطلب باعث به وجود آمدن سوالات دیگری در ذهن شما شده است که ما پاسخ های مهم ترین سوالات شما را در مطالب دیگرمان به خوبی داده ایم. اگر هر یک از سوالات زیر سوال شما هم هست، با کلیک بر روی کلمه ی “پاسخ در رو به روی هر سوال، جواب خود را بخوانید.

  1. مزایای داشتن مسترکارت چیست؟ پاسخ
  2. تفاوت ویزا کارت با مسترکارت چیست؟ پاسخ
  3. تفاوت کردیت کارت (Credit Card) و دبیت کارت (Debit Card) چیست؟ پاسخ
  4. صادر کننده کارت و شبکه ی بانکی چه تفاوت هایی دارند؟ پاسخ
  5. مشهور ترین شبکه های بانکی به جز مستر کارت کدام ها هستند؟ پاسخ
0 I like it
1 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *